معماری پارامتریک و تکنیکهای بومی بافت بامبو در طراحی داخلی رستورانی در چین – Chuan’s Kitchen” by Infinity Mind”

 

 

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

 

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستوران، با استفاده از ایده سنتی بافت بامبو و شبیه سازی دیجیتالی این بافت، به اجرا درآمده است. چون بامبو رایج ترین متریال و نمود سمبولیک فرهنگ ناحیه سیچوان چین است، این رستوران هنر بامبوبافی منطقه  Qingshen را به عنوان یک سمبل برای نشان دادن فرهنگ پیچیده سیچوان درنظر گرفته است.

اجرای مدرن ایده بافت بامبو

صنعت کیترینگ (آماده‌سازی غذا و نوشیدنی در یک محل و سِرو آن در محلی دیگر) در چین اشباع شده است. کسانیکه پا به عرصه این نوع تجارت می گذارند به سرعت به دوران افول خود می رسند. حال این سوال پیش می آید که چگونه یک رستوران هنر بومی را به صورت امروزی ارایه دهد به طوریکه ریشه آن برگرفته از فرهنگ سنتی باشد که به طور جسورانه در این سرزمین رشد می کند، جایی که جدایی سنت و مدرنیته مدت هاست که وجود دارد؟

گلها بدون دریافت ماده مغذی از ریشه نمی توانند زیبا باشند. از نظر معماران این طرح، سرزمین بیکران هنرهای سنتی چینی هنوز فاقد ماده مغذی بنیادی است که این امر از طریق تحقیقات میدانی حاصل می شود. برای رفع این نقص صاحبان رستوران با گروه معماری “ذهن نامحدود” (Infinity Mind) همکاری کردند.

توجه به پیشینه و بازآفرینی میراث فرهنگی نامحسوس سنتی امر اساسی و مهمی است. معماران تحقیقات گسترده ای در زمینه دستپخت مردم سیچوان تا خود فرهنگ آن ناحیه انجام دادند و تلاش کردند این جدایی سنت ومدرنیته را از بین ببرند. در نهایت هنرمندان بامبو باف را از باغ های بامبوی خارج از شهر دعوت کردند که این هنر را در رستورانی در یک شهر بزرگ به نمایش بگذارند.

بامبویی که درسرتاسر فضا بافته شده و همچنین غذاهای خوش طعم، هم اشتها و هم روح را اقناع می کنند. نورپردازی ملایم و به سمت پایین با پوشش های بتونی استفاده شده در فضا مطابقت دارد و نشانگر کنار هم قرار گرفتن سلیقه، لطافت و عوامیت و کوچه بازاری بودن غذاهای سیچوان است.

 

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

سعی بر آن بوده که در فضای طراحی شده، هزاران سال سابقه فرهنگی مردم لحاظ شود و زیبایی شناسی معاصر با الهام از ظرافت فرهنگ سنتی، شکل بگیرد.

تفاوت کالای مدرن و صنایع دستی محلی

با توجه به گردش بین المللی کالاها، محصولات خوش ساخت و با کیفیت همیشه در دسترس هستند و به سرعت به روز می شوند.این در حالی است که صنایع دستی سنتی، مانند هنر بافندگی سیچوان، جدا از ساختشان که زمان زیادی می برد؛ از مد افتاده و قدیمی در نظر گرفته می شوند. صنایع دستی محلی مدت طولانی است به دلیل الگوی تجاری که از صنعت جا مانده و با آن همگام نیست، به پایین زنجیره کالاها سقوط کرده اند. این مساله منجر به کشمکش بین هنرمندان بومی و صنعتگران شده است.

هنر سنتی به یک الگوی تجاری کارامد نیاز دارد که به آن کمک کند پس از اعمال تغییرات به شکل جدید و امروزی به جامعه بازگردد، به طوری که بتواند در فضای اجتماعی مقبولیت بیشتری کسب کند.

 

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

 اجرای معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستوران با دعوت از اساتید بومی

استادان این هنر بومی برای ساخت نمونه ای از بامبو بافی Qingshen سیچوان، که احتمالا بزرگترین دکور دست ساز ساخته شده از بامبو در دنیا خواهد بود، به رستوران واقع در شهر فوشانFoshan  دعوت شدند. هنگامی که هنر بومی سنتی در فضای تجاری  مدرن شکوفا می شود، روح نوآوری هم به صنعت کیترینگ به آرامی تزریق می گردد.

صنعتگران سالخورده برای اولین بار در زندگی خود از کوهها (محیط زندگی بسته ورشد نیافته هم از نظر فیزیکی وهم از نظر معنوی) بیرون رفتند. به مقصد شهری که شاید حتی در مورد آن چیزی نشنیده بودند سوار هواپیما شدند. همه برای خلق هنری فراتر از هنر بومی آنجا بودند.

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

هنر محلی سنتی جنبه مدرن در تغییر و تحولات تجاری پیدا کرده است و هنرمندان و صنعتگران شأن و اعتبار دیرینه از دست رفته را بازسازی کرده اند. طبق گفته گروه معمار این رستوران، آنها هم به فرهنگ و هم افراد با پشتوانه فرهنگی اهمیت می دهند، نه صرفا موقتی و ظاهری، بلکه به طور بلند مدت و غیر سطحی.

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

 

معماری پارامتریک در طراحی داخلی رستورانی در چین

جوایز و افتخارات کسب شده

این رستوران که توسط گروه ذهن نامحدود طراحی شده اخیرا موفق به دریافت جایزه “نطقه قرمز” گشته است. جایزه Red Dot به بهترینها در مقوله معماری داخلی و طراحی داخلی می پردازد. همچنین این طرح درلیست اسامی نامزدهای نیمه نهایی دریافت جایزه طراحی بار و رستوران در سال ۲۰۱۸ قرارگرفته است. چندی پیش نیز این پروژه جایزه iF Design Award 2018 را در زمینه معماری داخلی به دست آورد.

مرجع:

https://www.archdaily.com/898049/chuans-kitchen-infinity-nide

https://www.behance.net/gallery/67421309/Chuans-Kitchen-The-Red-Dot-Best-of-the-Best

http://www.infinitynide.com/pviews.asp?yid=6

مقالات مرتبط:

معماری پایدار در ساخت معبد لوم

معماری اسلامی و معماری پارامتریک در یادمان ساخته شده از پلای وود

مترجم:

کاملیا کلانتری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست